zajęcia w laboratorium

Szkoła – kilka słów o placówce

Kilka słów o szkole od Pani Dyrektor

Dorota Żurawska-Nowak
Dorota Żurawska-Nowak – fundatorka „Morskiej Krainy”

Prywatna Szkoła Podstawowa „Morska Kraina” jest niewielką szkołą, w której dzieją się wielkie rzeczy. Zaczęło się od autorskiego programu nauczania klas I-III stworzonego we współpracy z Panią Profesor Gruszczyk-Kolczyńską. Wraz z tym programem zaczęliśmy tworzyć wizję szkoły innowacyjnej, skupionej na rozwijaniu wszechstronnych umiejętności uczniów oraz otwieraniu ich horyzontów. Aktualnie nasza szkoła uczestniczy w wielu międzynarodowych programach dla uczniów i nauczycieli, takich jak Erasmus Power, Leonardo Da Vinci czy Spinola Abat Oliba, które umożliwiają wymianę doświadczeń edukacyjnych.

Dziś w naszej szkole stawiamy na edukację w działaniu. Każdego tygodnia dzieci mają dzień projektowy, gdzie rozwijają one swoje wszechstronne umiejętności i wiedzę z różnych dziedzin. Bardzo ważny dla nas jest rozwój umiejętności takich jak publiczne wystąpienia, kreatywne i logiczne myślenie, działanie w zespole. Kwintesencja całorocznej pracy dziecka i nauczycieli jest prezentowana na deskach sceny RCK podczas corocznej Gali. (filmiki z poprzednich Gal dostępne są na YouTube)

Każdego roku staramy się udoskonalać program i zajęcia oferowane w naszej szkole. Nasza kadra również nieustannie podnosi swoje kompetencje.

Skupiamy się na potrzebach naszych uczniów oraz staramy się ich przygotować do wyzwań współczesnego Świata. Ponadto, wprowadzamy wiele programów ekologicznych, aby uświadomić naszych uczniów o zmianie klimatu.