o Fundatorce

O Fundatorce

Nazywam się Dorota Żurawska-Nowak,

jestem dyrektorem placówek oświatowych „Morska Kraina” w Kołobrzegu
oraz założycielem Fundacji „Morska Kraina”

Dorota Żurawska-Nowak
Dorota Żurawska-Nowak – fundatorka „Morskiej Krainy”

Odkąd pamiętam moją pasją i marzeniem była praca z dziećmi. Moim pierwszym krokiem w stronę realizacji tego marzenia było Liceum Opiekunek Dziecięcych w Koszalinie. Kolejnym była praca w szkole, studia pedagogiczne na UAM w Poznaniu. Po studiach los skierował mnie do pracy w handlu. Ale nic nie dzieje się bez przyczyny. Założyłam działalność gospodarczą, która szybko nabrała międzynarodowego wymiaru. Dzięki temu zebrałam niezliczoną ilość doświadczeń biznesowych i prawnych. Ponadto nabrałam wystarczająco odwagi, siły oraz kapitału, aby spełnić moje największe marzenie i otworzyć Przedszkole Prywatne w Kołobrzegu.

Fundacja

O naszej idei
W Morskiej Krainie dążymy do tego, aby dziecko dorastało w środowisku przyjaznym, stabilnym i czytelnym w swoich intencjach. Edukacja, wychowanie i działanie to połączone naczynia, w których mieszają się potrzeby, wymagania i oczekiwania każdej ze stron. Atmosfera współpracy obecna jest na każdym szczeblu. Działamy w oparciu o świadome wybory. Szkoła uczestniczy w szeregu międzynarodowych projektów, dzieli się wypracowywanymi narzędziami i wdraża na swoim podwórku przykłady najlepszych praktyk edukacyjnych. Nadrzędnym celem jest realizacja kompetencji kluczowych w edukacji, a zmienna podstawa programowa jest tylko drogowskazem wymagań w określonej ścieżce rozwoju. Logiczne myślenie, kreatywność, komunikacja przez różne formy przekazu (języki obce, sztuka, TIK) , współpraca, tolerancja i wolontariat, to wyzwanie dla współczesnej szkoły.

Morska Kraina, wciąż ewaluuje i szuka optymalnych rozwiązań. Nasi wychowankowie, to uczniowie stale poszukujący odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Przy wsparciu edukacyjnym szkoły, która pozostawia czas na rozwój własnych pasji i talentów.

Cele statutowe fundacji: 

  • doskonalenie procesu dydaktycznego i rozwoju psychofizycznego uczniów i przedszkolaków,
  • działanie w kierunku rozwoju wszechstronnych zainteresowań uczniów i przedszkolaków,
  • uczestnictwo w doskonaleniu programów dydaktycznych, wychowawczych oraz promowanie programów autorskich,
  • wspomaganie rozwoju nauki, edukacji, oświaty i wychowania,
  • działanie na rzecz osób niepełnosprawnych,
  • działanie na rzecz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży,
  • działalność na rzecz wyrównywania szans edukacyjnych,
  • wdrażanie nowatorskich metod edukacji,
  • działalność charytatywna.

 

KRS, wesprzyj fundację, 1,5% podatku

Fundacja MORSKA KRAINA